Görme Engellilerden "gemilerde Talim Var” Oyunu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde sahne alan görme engelli tiyatrocular, usta oyunculara taş çıkarttı.İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği öncülüğünde görme engellilerden oluşan Benan Tiyatrosu, "Gemilerde Talim var” adlı oyun ile seyirci...

Görme Engellilerden

banner390
Bursa’nın İnegöl ilçesinde sahne alan görme engelli tiyatrocular, usta oyunculara taş çıkarttı.

İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği öncülüğünde görme engellilerden oluşan Benan Tiyatrosu, "Gemilerde Talim var” adlı oyun ile seyirci karşısına çıktı. Tiyatro gösterisinden elde edilen gelirle İnegöl’deki engellilere tekerlekli sandalye alınacağı bildirildi.

İnegöl Belediyesi’nin katkıları ile İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği (İZED) öncülüğünde Tuzla Sanat Platformu Görme Engelliler Tiyatro Grubu Benan Tiyatros’unun sahnelediği oyun ilgi gördü.

Yönetmen Orhan Çağlar, Dünya Engelliler Günü’nde görme engellilerin oynadığı bir oyunu İnegöl’de sahnelemekten mutlu olduklarını söyledi.

İZED Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Lüleci ise, “İZED olarak engellilerimizin yararına çok sayıda çalışmaya imza attık. Bu akşam yine engelli çocuklarımıza destek amaçlı bir tiyatro oyunu sahneledik. Oyunun geliriyle tekerlekli sandalye alıp engellilerimize dağıtacağız” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.