Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi Ücretsiz Ziyaret Edilebilecek

Hacıbektaş’ta yapılan toplantıda Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’nin ücretsiz olarak ziyaret edileceğini açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’nin yeni dönemi için...

Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi Ücretsiz Ziyaret Edilebilecek

banner390
Hacıbektaş’ta yapılan toplantıda Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’nin ücretsiz olarak ziyaret edileceğini açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’nin yeni dönemi için hazırlıklara başladı.

Bakanlık adına Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’nde incelemelerde bulunan Müsteşar Prof. Dr. A. Haluk Dursun, Müze Müdürü Ayşe Bedir Akkan ve uzmanlardan konu hakkında bilgi aldı. Amaçlarının halka dönük bir hizmet uygulaması olduğunu ifade eden Prof. Dr. A. Haluk Dursun, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ile de görüşerek geçmiş yıllardaki uygulamalar ışığında en sağlıklı çözümün nasıl olacağını araştırdıklarını söyledi.

Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil’in de katıldığı görüşmelerde Müsteşar Prof. Dr. A. Haluk Dursun, müzenin mimari üslubu, Hacı Bektaş-ı Veli Külliyesi’nin tarihi hüviyeti, halkın gözündeki konumu ve manevi özelliklerini hırpalamadan ziyarete ücretsiz olarak açılması konusunda gerekenlerin yapılmakta olduğunu, hazırlıkların hızlandığını bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.