Kapadokya'da sonbahar

- Yılda 2,5 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kapadokya, sararan yapraklarla farklı bir güzelliğe büründü

Kapadokya'da sonbahar

banner390

NEVŞEHİR (AA) - Kapadokya bölgesindeki peribacaları, sonbaharda yaprakların sararmasıyla turistlere görsel şölen yaşatıyor.

Yılda yaklaşık 2,5 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği peribacaları, yeraltı şehirleri, kaya oyma tarihi kiliseleriyle ünlü Kapadokya, yılın her mevsiminde farklı renk tonlarına bürünüyor. Sonbaharda bitki ve yaprakların sararması, peribacalarının doğal güzelliklerine yeni bir ahenk katıyor. 

Kapadokya'da sarının farklı tonlarıyla karşılaşan ve hayranlıklarını gizleyemeyen turistler, eşsiz güzellikteki bölgeyi gezmenin keyfini çıkarıyor.

Ayşegül Seymen, Kapadokya'ya ilk kez geldiğini belirterek "Tarihi dokusu ve atmosferi, çok güzel. Doğaya baktığımızda Allah'ın ne denli güzellikler yarattığını anlayabiliyoruz. Burası, herkesin mutlaka görmesi gereken mükemmel bir yer" dedi.

Bölgenin tarihi mekanlarını gezdiğini ve çok etkilendiğini kaydeden Mehmet Ulusoy da "Ülkemizin doğal güzellikleri bakımından en ilginç coğrafyasına sahip bir yer. Sonbaharın renkleri ile çok uyumlu. Kapadokya'da her mevsim olduğu gibi sonbaharda da ayrı bir güzellik yaşanıyor. Sonbahar, Kapadokya'ya yakışıyor" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.