banner417
banner444
28 Kasım 2016 Pazartesi 09:23
602 Okunma
Karakalem Eğitimleri Büyük İlgi Görüyor
banner416
Karaman’da, gençlik merkezi bünyesinde gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak amacı ile faaliyete geçen kulüp çalışmaları farklı kategorilerde gençlerle buluşmaya devam ediyor.
Gençlik merkezi eğitim salonunda karakalem eğitmeni Vedat Murat nezaretinde haftanın üç günü Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 16.30 ile 18.30 arası devam eden karakalem eğitimleri genç kursiyerlerle buluşuyor. Yaklaşık 20 kursiyerin yer aldığı eğitimlerde öğrenciler karakalem sanatının inceliklerini öğreniyor.
Eğitimler hakkında bilgi veren Murat,” Karakalem eğitimlerimiz farklı meslek gruplarından kursiyerlerimizin katlımı ile devam ediyor. Amacımız bu sanatı sevdirmek olup resimle uğraşan kursiyerlerimize resimlerini ilerletecek teorik ve pratik kazanım sağlamaktır. Öğrencilerimizin seviyeleri farklılık gösterdiği için çalışmalarımız ve konularımızda kursiyerlerimizin ilgi ve becerilerine göre değişkenlik arz etmekte. Yeni başlayanlar için çizgi atma, oran orantı, ışık ve gölge gibi konularda bilgi verilmekte olup ileri sevide kursiyerlerimizle ise portreyi oluşturan unsurlar üzerinde çalışmalar yapmaktayız. Amaç olarak ise kursiyerlerimizin il ve yeteneklerine bir nebze katkı sağlamak” diye konuştu.
Kulüp çalışmaların gençlik merkezi bünyesinde devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise,” Gençlik merkezi bünyesinde ücretsiz bir şekilde devam eden eğitimlerimizde gençlerimiz yeteneklerini geliştirme imkânı buluyor. Farklı kulüp çalışmalarında yer almak ve kendini geliştirmek isteyen gençlerimizi gençlik merkezlerimize bekliyoruz” dedi.
 
 
 
Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426