banner417
banner444
28 Mayıs 2015 Perşembe 15:01
967 Okunma
Karaman Güzel Sanatlar Lisesi'nin Harman Zamanı
banner416
Karaman Güzel Sanatlar Lisesi yıl içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalarla yerel ve ülke genelinde çeşitli başarılara imza attı. Son olarak öğrencilerin eserlerinden oluşan resim sergisi açılışı ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

Açılış programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kurt, bu yıl yeni binasına taşınan okulun çalışmalarıyla ulusal ve yerel etkinliklerle başarılara imza attığını belirterek çalışmaları gerçekleştiren okul yöneticilerine, öğretmenlere, öğrenci ve personele teşekkür etti.

Okul Müdürü Zeki Tuman ise konuşmasında başarılarla dolu bir yıl geçirdiklerini ifade ederek “Bu yıl düzenlediğimiz 7 etkinliğimiz, daha önce 6 müzik konseri ve bir resim sergisi ile sizlerin karşısında olduk. Türkiye geneli Liseler Arası Müzik Yarışmasında juri özel ödülü, Mef Okullarının Türkiye genelinde düzenlediği “dostluk” temalı fotoğraf yarışmasında birincilik ve iki tane de sergileme ödülü gibi ulusal başarılarımızla taçlandı. Amacımız bu kubbede daha nice hoş sadalar bırakabilmek. Geçmişten günümüze dünyadan sayısız medeniyet ve kültür gelip geçmiştir. Bunların bir kısmından bugüne çok az eser kalmıştır. Onları ancak bize bıraktıkları eserlerle tanıyabiliyor onlar hakkında bir bilgi sahibi olabiliyoruz. Onun için sanatın her dalında güzel eserler ortaya koymaya çalışıyoruz. Yakın zamanda Niğde’de gerçekleştirdiğimiz konser büyük beğeni topladı. 29 Haziran’da Ayrancı da bir konser gerçekleştireceğiz. Bütün bu çalışmalarda yoğun emekleri olan personelimizden velilere kadar herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından serginin açılışı yapılarak eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Son Güncelleme: 29.05.2015 10:36
Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426