Kayseri ve Sivas'ta kültür sanat

- Kayseri ve Sivas'daki tiyatrolarda hafta boyunca hem çocuklara, hem de yetişkinlere yönelik kültür sanat etkinlikleri gerçekleştirilecek

Kayseri ve Sivas'ta kültür sanat

banner390

KAYSERİ/SİVAS (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Sivas Devlet Tiyatrosu tarafından hafta boyunca hem çocuklara, hem de yetişkinlere yönelik kültür sanat etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda 8 Ocak Cuma günü, Birol Engeler'in yazıp yönettiği "İyilik Ağacı", 9 Ocak Cumartesi günü, Gülen İpek Abalı'nın yazdığı Birol Engeler'in yönettiği "Mıknatıs Çocuk", 10 Ocak Pazar günü de Barış Can Çelik'in yazıp yönettiği, "Karınca Masalı" adlı çocuk oyunları sahnelenecek. 

Yetişkinler için ise Cumartesi günü Mahmut Tahsin'in yazıp yönettiği "Mus'ab Bin Umeyr" isimli tiyatro oyunu beğeniye sunulacak.

Tiyatro gösterileri ücretsiz olarak izlenebilecek. 

- Sivas

Sivas Devlet Tiyatrosu da (SDT) yeni yılın ilk haftası, "Nikah Kağıdı" adlı komedi oyunuyla perdelerini açacak.

SDT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 7 Ocak Perşembe günü, Ephraim Kishon’un kaleme aldığı, Hale Kuntay’ın çevirdiği ve Levent Ulukut’un yönettiği, "Nikah Kağıdı" adlı komedi oyunu seyircisiyle buluşuyor.

Ömer Eryiğit, Filiz Uysal, Filiz Demiralp, Ozan Kalkan, Kerem Yücel, Burcu Ongun Altay'ın rol aldığı "Nikah Kağıdı" adlı komedi oyununu, 30 Ocak Cumartesi gününe kadar sahnelenecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.