Konya'da kültür sanat

- KDT "Dördüncü Ay" adlı oyunu sahneleyecek

Konya'da kültür sanat

banner390

KONYA (AA) - Konya Devlet Tiyatrosu (KDT) "Dördüncü Ay" adlı oyunu izleyicisiyle buluşturacak.

Björn Boström'ün yazdığı, Alpay Aksum'un yönettiği oyunun dekor ve kostüm tasarımı Gözde Yavuz, ışığı Hakan Özdemir, müziği ise Gürkan Çakıcı'ya ait.

Gerçek bir hikayenin anlatıldığı oyunda, kadına yönelik şiddetin en yaygın tezahürlerinden biri olan ve dil, din, ırk farkı gözetmeksizin işlenen namus cinayeti konusu işleniyor.

Oyun bugün ve yarın saat 20.00'de, 12 Mart Cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00 saatlerinde KDT sahnesinde izleyicisiyle buluşacak.

KDT, çocuklar için "Kırmızı Şapkalı Kurt" oyununu, 15 Mart Salı günü saat 10.30'da sahneleyecek.

- "2016 İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya"

"2016 İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya" etkinlikleri kapsamında, Büyükşehir Belediyesince "Uluslararası Hat, Tezhip ve Minyatür Yarışması" gerçekleştirilecek. Yarışmaya, 30 Eylül Cuma gününe kadar başvurular kabul edilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen kültürel etkinlikler kapsamında, 11 Mart Cuma günü saat 14.00'te Mevlana Meydanı'nda, 15.00'te de Zafer Camlı Köşk'te "Mehteran halk konseri" verilecek.

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu'nda, Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice Harmankaya'nın tasarımlarından oluşan "Moda Tasarımı" sergisi 14 Mart Pazartesi günü açılacak.

Sergi, 28 Mart'a kadar gezilebilecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.