''Kur’an-ı Oku, Anla ve Yaşa” Konulu Konferans Verildi

''Kur’an-ı Oku, Anla ve Yaşa” Konulu Konferans Verildi

''Kur’an-ı Oku, Anla ve Yaşa” Konulu Konferans Verildi

banner390
Karaman İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Mezunları Derneği (KAİMDER) tarafından organize edilen konferans 16 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 19.00’da Yunus Emre Konferans Salonunda düzenlendi. 

Konferansa Karaman Valisi Murat Koca, eşleri Hanımefendi Vildan Koca, Karaman Belediyesi Başkan Aday Adayı Abdullatif Hıdır, Bingöl Solhan İlçe Müftülüğüne atanan Sırrı Fuat Ateş ve Dernek yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

Konferans Kur’an-ı Kerim tilâvetiyle başladı. Kur’an-ı Kerim tilâvetinin ardından KAİMDER Başkanı Tevfik Baran selamlama ve Derneğin faaliyetlerini içerdiği konuşmasının ardından,  kürsüye gelen Eğitimci – Yazar Abdullah Yıldız, dinleyicilere “ Kur’an-ı Oku, Anla ve Yaşa”  temalı konferansını verdi.

Konferans, günün anısına Vali Koca’nın katkılarından dolayı eğitimci - yazar Abdullah Yıldız’a plaket vermesi ve yazarın okuyucuları için kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Turkay turkkut - 3 yıl önce
kuran turkceyle anlatinca daha bir guzellik daha bir etkenlik daha bir hos gorus sunar insana arapcanin tercumanligini yaptigindan turkce dogru kurani anlatir insanimizla o yuce rabbimin bize peygamberimizden gelen son okuma neden ve onula insan erisir yaradanina kulun kavusur sevgiye acik kapisi kullarina duadan gelir insana hayir vesilesi peygamberimiz hz.muhammet .s.a.v.efenidimizdir ulastirir kainatin yaradadnina.karamaniname.