LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Aksaray'da

- Lösemili Çocuklar Vakfının "İyilikler Tırı" Aksaray'a geldi

LÖSEV'in

banner390

AKSARAY (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfının (LÖSEV) "Anadolu'ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı Projesi" kapsamında oluşturulan "İyilikler Tırı" Aksaray'a geldi.

Kentte bir alışveriş merkezi önünde konuşlandırılan tırdaki, giyim, tekstil, gıda, kırtasiye, oyuncak, et, kuru gıda gibi malzemeler lösemili çocuklara ve ailelerine dağıtıldı.

LÖSEV Sosyal Hizmetler Yönetmeni Elif Kahraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 yıldır projede görev aldığını ve bugüne kadar Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi lösemili ailelere yardımları ulaştırdıklarını söyledi.

Proje kapsamında oluşturulan tırın, Türkiye'nin çeşitli illerini gezerek buradaki lösemili ve kanser tedavisi gören hastalara yardım götürdüğünü vurgulayan Kahraman, şunları kaydetti:

"Biz LÖSEV olarak, lösemi hastalığının atlatılabilen ve tedavi edilebilen bir hastalık olduğunun sürekli altını çiziyoruz. O yüzden özellikle lösemiye yakalanan yetişkin ve çocuk hastalarımızın moralle sevgiyle iyileşebileceğine inanıyoruz. Bu kapsamda bugün Aksaray'daki 79 ailemize yardımlarımızı getirdik. İlçelerde ve şehir merkezinde yaşayan bu ailelerimize, tırda bulunan kırmızı et ürünü, gıda, kıyafet gibi yardımları elden teslim ediyoruz."

LÖSEV İyilikler Tırı'nın bir sonraki durağının Mersin olacağı bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.