Nasreddin Hoca Çocuklar İçin Opera Oldu

Zihinleri zorlayan mizahi cevapları ve ders niteliğindeki öğütleriyle Nasreddin Hoca’nın en bilinen fıkraları, bu kez çocuk operası olarak minik sanatseverlerle buluşuyor.Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) Müdür ve Sanat Yönetmeni Mustafa...

Nasreddin Hoca Çocuklar İçin Opera Oldu

banner390
Zihinleri zorlayan mizahi cevapları ve ders niteliğindeki öğütleriyle Nasreddin Hoca’nın en bilinen fıkraları, bu kez çocuk operası olarak minik sanatseverlerle buluşuyor.

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) Müdür ve Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan tarafından çocukların gelişimine katkı sağlamak, kendilerini daha rahat ifade edebilmek ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla operaya uyarlanan bu eğlenceli ve eğitici eser, 2013-2014 sezonunda Dünya Prömiyerini yaparak minik sanatseverlerin büyük beğenisini kazanmıştı. ADOB, Nasreddin Hoca çocuk operasını kaçırmak istemeyenler için 28 Aralık Pazar sabahı günü saat 11.00’de Ankara Leyla Gencer Sahnesi’nde tekrar sahneleyecek.

Nasreddin Hoca (çocuk operası): Mustafa Erdoğan (besteci / orkestra şefi), Zeynep Tamer (sahneye koyan), Sinan Ayber (dekor), Tülay Usta (kostüm), Bülent Arslan (ışık), Özge Ay (koreograf), Viktorya Kahraman (çocuk balesi koreografı) görev aldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.