banner417
banner425
29 Mayıs 2014 Perşembe 17:05
1109 Okunma
Ramazan Etkinlikleri Bu Yılda Kale'De
banner416

Karaman Belediyesi Ramazan etkinliklerini bu yıl da Karaman Kalesi’nde gerçekleştirecek. Geçtiğimiz yıl etkinlik boyunca ortalama 120 bin kişinin katıldığı Ramazan akşamları bu yıl da muhteşem geçecek.

Geçen yıl Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapan Karaman Kalesi, bu Ramazan’da da binlerce kişiyi ağırlayacak. 30 gün boyunca iftarını yapan vatandaşlarımız, gecenin geri kalan vaktini her gün değişik bir programın yer alacağı Ramazan etkinliklerinde geçirecek. Tiyatro oyunları, meddah, Kur’an ziyafeti, çeşitli gösteriler ile ezgi ve ilahi konserlerinin yer alacağı etkinliklerin yanı sıra kalenin etrafına kurulacak stantlarda da vatandaşlarımız alış veriş yapabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Ramazan ayının başlayacağı 28 Haziran tarihi ile birlikte etkinliklerin bir ay boyunca Karaman Kalesi’nde yapılacağını söyledi. Başkan Çalışkan açıklamasında: “Bilindiği üzere Karaman Kalesi 2013 yılında yaptığımız çalışma ve düzenlemeyle kötü imajından kurtuldu. Burayı eski günlerine tekrar geri döndürmek için geçen seneki Ramazan etkinliklerini Kale de düzenledik. Çok da güzel oldu. Her gece binlerce hemşehrimiz Ramazan’ın bereketini burada yaşadı. Bu yıl da etkinliklerimiz Karaman Kalesi’nde yapılacak. Kurulacak stantlar ve birbirinden değerli sanatçılar; ilahi, ezgi ve gösterileriyle Ramazan akşamlarına ayrı bir güzellik katacak. Belediye olarak hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. Ben şimdiden içinde bulunduğumuz mübarek üç ayların ve sonunda erişeceğimiz Ramazan’ı Şerifin Türk Milleti ve İslam Âlemine hayır, bereket ve huzur getirmesini diliyor, tüm Karamanlı hemşehrilerimi Karaman Kalesi’ndeki Ramazan etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.   

Son Güncelleme: 29.05.2014 19:47
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426