banner417
banner425
03 Ekim 2016 Pazartesi 11:57
321 Okunma
TURİZM TANITIM VE BİLGİ MERKEZİ'Nİ 4 AYDA 25 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
banner416
Karaman Turizmi, Karaman Belediyesi'nin , son yıllarda hayata geçirdiği projelerle atağa kalkıyor. Tarihi Taş Bina'nın Turizm Tanıtım ve Bilgi Merkezi haline getirilmesi ile Karamanlı vatandaşlar ve dışarıdan gelen misafirler şehir hakkında geniş kapsamlı bilgilere sahip oluyorlar. Turizm Tanıtım ve Bilgi Merkezi sahip olduğu teknolojik donanımlar sayesinde ziyaretçileri tarihte keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. 13 Mayıs 2016 tarihinde hizmete açılan Turizm Tanıtım ve Bilgi Merkezi'ni dört aylık kısa bir süre içerisinde 25 binin üzerinde vatandaş ziyaret etti.
 
Turizm Tanıtım ve Bilgi Merkezi içerisinde, tematik anlatımlar, sanal tur, animasyonlar, tanıtım filmleri, hologram anlatımlar, yürüyüş simülasyonları ve akıllı kent yazılımları bulunuyor. Merkezi ziyarete gelen vatandaşlar tüm bu imkanlardan ücretsiz faydalanabiliyorlar.
Gelen misafirlere Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Karaman'a özgü çeşitli tanıtım ürünleri de ücretsiz bir şekilde dağıtılıyor.
 
"Karaman sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda büyük potansiyele sahip bir şehirdir." diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; " Karaman turizm potansiyelinin harekete geçmesi ve şehrimizin ulusal ve uluslararası düzeyde tanınması adına Karaman Belediyesi olarak bir çok projeyi hayata geçiriyoruz. Marka bir kent olma yolunda, yapısal anlamda gösterdiğimiz tüm gayreti bu tür alanlarda da gösteriyoruz" dedi.
 
 
 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426