Türk Dil Bayramı'nın 737. Yılı Çoşkuyla Kutlandı

Karaman’da her yıl 13 Mayıs’ta kutlanan 737. Türk Dil Bayramı etkinlikleri, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

Türk Dil Bayramı'nın 737. Yılı Çoşkuyla Kutlandı

banner390
Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen törene; Karaman Valisi Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Vali Murat Koca ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra tiyatro gurubu tarafından Karamanoğlu Mehmet Bey'in ünlü fermanı okundu. 
Buradaki programın ardından Tarihi Taş Binada ki Kent Kültür Müzesinde Eski Karaman resimlerinin bulunduğu resim sergisinin açılışını yapıldı. Türk Dili Çoklu Satranç gösterisini de başlatan protokol üyeleri, programın devamında Balkusan’da bulunan Karamanoğlu Mehmet Bey Türbesi ziyaret etmek üzere Ermenek’e gitti. Bu yıl 1 gün kutlanacak olan Türk Dil Bayramı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde “Türkçe Paneli” ve akşam Kemal Kaynaş Stadyumu’nda düzenlenecek halk konseri ile sona erecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.