Üniversite öğrencileri, köy okulunu onardı

AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, bir köy okulunun bakım ve onarımını yaptı.Eğitim Fakültesi öğrencileri, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında, merkeze bağlı Darıhüyük Köyü İlkokulunu...

Üniversite öğrencileri, köy okulunu onardı

banner390

AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, bir köy okulunun bakım ve onarımını yaptı.

Eğitim Fakültesi öğrencileri, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında, merkeze bağlı Darıhüyük Köyü İlkokulunu yenilemek için kampanya başlattı. 

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfından destek alan öğrenciler, gruplar halinde okulda çalıştı. 

Okulun bahçesine 150 fidan diken öğrenciler, boyadıkları binanın çatısını da onardı. Öğrenciler, okulun duvarlarına çizgi film karakterlerinin resimlerini çizdi.

Proje koordinatörü ASÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sedef Canbazoğlu Bilici, yaptığı açıklamada, topluma hizmet uygulamaları dersinin çok keyifli geçtiğini söyledi.

Dersle öğretmen adaylarının öğrencilerle tanıştığını, mesleğe başlamadan önce çalışabilecekleri ortamları görme fırsatı yakaladığını belirten Bilici, "Okula ilk geldiğimizde dış cephede çökükler vardı. Burası çok eskimişti. Okulun kütüphaneye ve ecza dolabına ihtiyacı vardı. Bu eksikliklerin de hepsini tamamladık" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.