Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası kapsamında Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından "Kardeşlik Yürüyüşü" düzenlendi. Reşadiye Camisi önünde toplanan öğrenciler, İki Eylül...

Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası kapsamında Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından "Kardeşlik Yürüyüşü" düzenlendi.

 Reşadiye Camisi önünde toplanan öğrenciler, İki Eylül Caddesi'nden slogan atarak, bir alışveriş merkezine kadar yürüdü. "Hepimiz kardeşiz" ve "Biz bir milletiz" sloganları atan gruba, çevredekiler alkışlarla destek verdi.

Grup adına açıklama yapan YUDER Başkanı Nihat Demir, yürüyüşe farklı ülkelerden, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde eğitim görmek için Türkiye'ye gelen öğrencilerin katıldığını söyledi.

Demir "Burada 60 farklı ülkeden gelen öğrenciler tek bir milleti vurguluyorlar. Yunus Emre'nin ruhuna uygun bir coğrafyada kardeşlik yürüyüşünü gerçekleştirdik. Amacımız hem kardeş olduğumuzu hatırlatmak hem de Eskişehir'de öğrenci buluşmalarının tanıtımını yapıyoruz. Yunus Emre'nin diyarında bu yürüyüşü gerçekleştirmek herkes açısından çok güzel oldu" diye konuştu. 

Grup, yürüyüşün ardından dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.