Zeytin Çekirdekleri’nden Öğrencilere Müzik Dersi

Ayvalık Belediyesi tarafından yaklaşık 6 ay önce hayata geçirilen “Zeytin Çekirdekleri” projesiyle ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yaşayan toplam 360 öğrenciye ritim, gitar, keman öğretiliyor.“Zeytin Çekirdekleri” projesi çerçevesinde...

Zeytin Çekirdekleri’nden Öğrencilere Müzik Dersi

banner390
Ayvalık Belediyesi tarafından yaklaşık 6 ay önce hayata geçirilen “Zeytin Çekirdekleri” projesiyle ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yaşayan toplam 360 öğrenciye ritim, gitar, keman öğretiliyor.

“Zeytin Çekirdekleri” projesi çerçevesinde 33’ü kırsal mahallelerde olmak üzere toplam 60 öğrenci keman eğitimi alıyor. Gönüllü hocalardan Mehmet Yasemin, keman eğitimi vermek için İstanbul’dan geldiğini, bu işin içinde olmaktan büyük keyif aldığını bildirdi. Yasemin, “Çok yetenekli ve hevesli, gözleri pırıl pırıl öğrencilerle ders yapıyoruz. Çoklu öğretim eğitmenli sistemi bir şekilde uygulamak niyetindeyiz. Yani çok kısa zamanda işi kotaracağımıza inanıyorum. Çünkü çok büyük destek var arkamızda. Hem gönüllüler, hem de belediye var. Bütün sosyal hayatımı buraya kanalize etmeyi düşünmekteyim” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.