Bayat Ekmekler Çöpe Değil, Sokak Hayvanlarına

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde büfe sahibi Cemal Kul, örnek bir davranış sergileyerek artan bayat ekmekleri çöpe atmayarak sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere biriktiriyor.Şehitler Mahallesi Güner Önce Caddesinde büfe işleten Cemal Kul,...

Bayat Ekmekler Çöpe Değil, Sokak Hayvanlarına

banner390
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde büfe sahibi Cemal Kul, örnek bir davranış sergileyerek artan bayat ekmekleri çöpe atmayarak sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere biriktiriyor.

Şehitler Mahallesi Güner Önce Caddesinde büfe işleten Cemal Kul, iş yerinde artan bayat ekmekleri sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere kovalarda biriktiriyor.

Sokak hayvanlarının kış aylarında yiyecek bulmakta büyük zorluk çektiğine dikkat çeken Cemal Kul,” İşyerimde tost ve benzeri ürünler sattığım için haliyle bayat ekmek artığı fazla oluyor. Bende artan ekmeklerin çöpe atmayı değil, kedi ve köpek gibi sokak hayvanlarına yem olarak vermeyi düşündüm. Bu fikrimi diğer esnaf arkadaşlara da aktarıp iş yerimin haricinde ilçede birkaç noktaya daha bayat ekmek atık kovası koymayı planlıyorum’ diye konuştu.(MA-EFE)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.