Kuran’ı Kerim’i Okumayı Öğrenen Tutuklu Ve Hükümlülere Sertifika

Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Kütahya Müftülüğü tarafından açılan Kuran-ı Kerim kursunu başarı ile tamamlayan 22 hükümlü ve tutukluya sertifikaları verildi.Tutuklular ve Hükümlüler, kurum İdarecileri ve Eğitim servisi...

Kuran’ı Kerim’i Okumayı Öğrenen Tutuklu Ve Hükümlülere Sertifika

banner390
Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Kütahya Müftülüğü tarafından açılan Kuran-ı Kerim kursunu başarı ile tamamlayan 22 hükümlü ve tutukluya sertifikaları verildi.

Tutuklular ve Hükümlüler, kurum İdarecileri ve Eğitim servisi tarafından hazırlanan Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun Konferans Salonu’nda yapılan törene vaizlerce ilahi ve Kuran’ı Kerimden ayetler okunarak başlanıldı. Daha sonra katılımcılara dini temel bilgiler verildi.

Kurum adına idareciler, 2. Müdürler, İdare memuru, Psiko-sosyal hizmet uzmanları, eğitim servisi ve kurum personeliyle tutuklular Ceza İnfaz Kurumunda Kuranı Kerimi öğreten Din vaizlerine katkılarından dolayı teşekkkür ettiler.

Daha sonrada belge almayı kazanan hükümlü ve tutuklulara Belgeleri törenle verildi.

Kurum Müdürü Kasım Demiralp konuşmasında, ’Bu kursların hükümlü ve tutuklular için çok önemli olduğunu, bundan sonra da bu tür kursların devam edeceğini" dedi.(EFE)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.