Kütahya Çinisini, Tavşanlılılar Tanıtıyor

Tavşanlı, Kütahya çinisinin tanıtımı için destek veriyor. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Göktekin, Arabistan’dan Tavşanlı’ya gelen iş adamlarını Kütahyalı ustalarla buluşturdu.Suudi Arabistan’da kamu ve özel...

Kütahya Çinisini, Tavşanlılılar Tanıtıyor

banner390
Tavşanlı, Kütahya çinisinin tanıtımı için destek veriyor. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Göktekin, Arabistan’dan Tavşanlı’ya gelen iş adamlarını Kütahyalı ustalarla buluşturdu.

Suudi Arabistan’da kamu ve özel binalarda Endülüsten, Osmanlı’ya uzanan ortak değerimiz çini sanatının Türk yapı malzemelerin kullanılması ve bunun diğer bölge ülkelerin de yaygınlaştırılması kapsamında Cidde merkezli firma yöneticisi Ossama Al Azzouni Tavşanlı’yı ziyaret etti.

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Mustafa Göktekin’in refakatiyle, Kütahya Çiniciler Odası Başkanı Sadık Erilbaylı ile görüşen Ossama Al Azzouni, çini sanatçıları ve ustalarından çininin ’felsefesi’ ile tarihi hakkında bilgiler aldı. İş birliğinin öneminden bahsedilen toplantılarda Arabistan başta olmak üzere diğer ülkelerde Kütahya çinisinin kullanılması için girişimlerde bulunulması ön görüldü.(İÖ-EFE)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.