banner417
26 Aralık 2014 Cuma 20:51
45 Okunma
Kütahya’da Şehir Kimliği Çalıştayı
banner416
Kütahya’da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile tertiplenen ’Şehir Kimliği Çalıştayı’ Belediye Sosyal Tesisleri Düğün Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Çalıştay’da bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, şehir kimliğinin önemine vurgu yaparak, katılımcı bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini ifade etti.

Çalıştay’da, "Siz şehrimizi hangi cümle veya simgeyle tanımlarsınız?. Şehrinizi tarihi, kültürel birikimi, doğal güzellikleri, konumu, ekonomik gelişmişliği açısından bir cümle ile değerlendiriniz?. Şehrinize ait başlıca simgeler nelerdir?

Size göre şehrinizin en temel çevre sorunları nelerdir ve nasıl çözülebilir?. Şehrinizle ilgili kentsel dönüşüm ve gelişim politikaları hakkındaki tespitleriniz, teklifleriniz nelerdir?.Şehrinizin güçlü-zayıf yönler ile fırsatlar-tehditler (GZFT) analizini yapar mısınız?. Tespit ettiğiniz zayıf yönler veya tehditler için çözüm önerileriniz nelerdir?" sorularına cevaplar arandı.

220 kişinin katıldığı çalıştay Şubat ayı içerisinde kitap haline getirilmesi öngörülmektedir.

Çalıştaya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Danışmanı Zekeriya Erdim, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ayfer Gedikli, KUTSO Başkanı Nafi Güral, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti il başkanları, daire müdürleri, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve ilçe belediye başkanları katıldı.(EFE)

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64