banner417
banner425
19 Kasım 2014 Çarşamba 11:35
20 Okunma
Öğrenciler Tavşanlı’da Ortadoğu’yu Anlattı
banner416
Tavşanlı’da Hayırlı Hizmetler Vakfı tarafından düzenlenen eğitim toplantısında Suriye ve Filistinli öğrenciler ülkelerinde yaşadıkları sıkıntıları, eğitim seviyesini ve Türkiye’den beklentilerini anlattı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde Bilgisayar, Elektronik, Makine Mühendisliği ve Türkçe Hazırlıkta okuyan Filistin ve Suriyeli öğrenciler, HHV Hanımlar Komisyonu, IHH Tavşanlı Gönüllüleri ve HHV Business ortak çalışması ile Tavşanlı İslam Kültür Merkezi’nde bir konferansta buluştu.

Ülkelerinin coğrafya, ekonomi, kültür, sanat ve yemekleri hakkında sunum yaptıktan sonra genel de Türkiye ve özel de yöremizde öğrenci olmak, Türkçe öğrenme konularında katılımcıları bilgilendirdiler ve soru-cevap bölümünde ülkeleri, eğitimleri , yöremizdeki yaşam koşullarına ilişkin soruları yanıtladılar.

Konferans sonrası yapılan değerlendirmede “ İleride birer Kütahya elçisi olacak kardeş ülkeler öğrencileri yöremiz ve kardeş ülkeler arasında kültürel, sosyal, ekonomik yakınlaşmada da önemli görevler üstlenecekler. Aynı din, kültür ve medeniyetin mensupları olarak aramızda ki dil engelinin de aşılması ortak çalışma ve birlikteliği hızlandıracak” görüşlerine yer verildi.(İÖ-EFE)

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426