banner417
26 Aralık 2014 Cuma 14:11
22 Okunma
Satranç Federasyonu Başkanı Kütahya’da
banner416
Dumlupınar Üniversitesi, (DPÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde öğrencilerin katılımı ve Prof. Dr. Kemal Demirci’nin öncülüğü ile satranç kulübünün kurulup faaliyete geçmesi hususunda bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay ve ekibi, DPÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Kütahya Gençlik Hizmetleri, Spor İl Müdürü Sadık Ölçen ve Satranç Kulübü Başkan Adayı İşletme Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Kerim Payçu’nun yanı sıra 30 dolayında öğrencinin katılımıyla kulübün açılması ve işlerlik kazanabilmesi için önemli adımlar atıldı.

Toplantı esnasında alınan kararlar sonucunda Prof. Dr. Yunus Erdoğan, kulübün faaliyetlerinin gerçekleştirileceği salon ile ilgili üniversite üst yönetiminin destek vereceğini belirtti.

Aynı zamanda Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay Satranç, kulübü için gerekli olan tüm materyallerin ve düzenlenecek turnuvalar sonucunda dereceye giren kulüp üyelerine verilecek olan ödül ve kupaların federasyon tarafından temin edileceği konusunda söz verdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık ölçen ise kulübün düzenleyeceği turnuvalar için gerekli tüm desteği vereceklerini beyan etti. 2 saat süren toplantı Dumlupınar Üniversitesi ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında karşılıklı centilmenlik taahhüdü ile tamamlandı.(EFE)

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64