banner414
17 Ekim 2014 Cuma 16:16
47 Okunma
Tavşanlı’da Dolandırıcı Suçüstü Yakalandı
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Gazelyakup köyünden bir vatandaşı dolandırdığı iddia edilen şahıs, teknik takip sonucu yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, dolandırıldığını anlayan vatandaşın Emniyet Amirliği’ne müracaatından sonra kendilerini polis, savcı gibi kimliklerle tanıtarak para talebinde bulunan şahısların tekrar irtibata geçmesi beklendi. İkinci kez dolandırılmak için aranan vatandaş hemen polise gitti. Bir benzinlik kenarında bekleyen polis ekipleri, M.A.’yı para dolu çantayı alırken kıskıvrak suçüstü yakaladı. Polis Merkezine getirilen şahsın burada ki ilk sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Bu arada, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu’da bir basın toplantısı düzenleyerek operasyonu gerçekleştiren polislere teşekkür etti, vatandaşları uyardı. Hatipoğlu, “Zaman zaman bu tür vakalar yaşanabiliyor. Emniyet güçlerimiz her fırsatta halkımızı bu konuşlarda uyararak tedbirli olmasını istiyor. Son 3 gündür ilçemizde de telefonla dolandırıcılık teşebbüsleri arttı. Bizlerde önlemlerimiz aldık. Bu sabah polis arkadaşlarımız bir kişiyi yakalayarak adliyeye sevk etti. Halkımız şunu bilsin ki, kamu çalışanları, özellikle kaymakam, vali, savcı, polis vatandaşı arayarak para istemez. Bu şekilde kendini tanıtarak taleplerde bulunanlara halkımız itibar etmesin. Hemen güvenlik güçlerimize haber versin“ dedi. (EFE)

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64