banner417
banner425
08 Kasım 2014 Cumartesi 12:43
19 Okunma
Aile Ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü İle Yürüyüş Yapıldı
banner416
Malatya’da, “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” programı kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği ile yürüyüş programı düzenlendi.

İstasyon Virajı Kongre ve Kültür Merkezi önünde başlayan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü önünde sonlandırılan yürüyüşe, İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, İl Sağlık Müdürü Doktor Nail Umay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı huzurevi ve çocuk yurtlarında kalanlar ile sağlık personelleri katıldı.

Yürüyüş sonrasında açıklama yapan İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 2014 yılı ‘‘Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı’’ ilan edilmiş olup, farklı kurum ve kuruluşların ev sahipliğinde sağlıklı yürüyüş etkinlikleri düzenlenmektedir. Program dahilinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile gerçekleştirdik” diyerek, amaçlarının yürümenin farkındalığını oluşturmak olduğunu vurguladı.

Şener, teknolojinin gelişmesiyle hareketsiz yaşamın sonucu obezite gibi kronik hastalıkların meydana geldiğini belirterk, “Özellikle şeker hastalığı ve bu hastalık sonucu kalp ve tansiyon gibi hastalıklar da ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Sağlıklı yaşam için yürümenin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan kemal Şener, günde en az 30 dakika yürüyüşü tavsiye etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426