banner417
banner425
09 Kasım 2014 Pazar 17:21
28 Okunma
Bakır-ahşap İşleme Atölyeleri 150 Bin Lira Ciro Yaptı
banner416
Kuluncak ilçesinde yaklaşık bir yıldır üretimin yapıldığı bakır ve ahşap işleme atölyesinde toplamda 50 kişinin istihdam edildiği ve atölyelerin 150 bin liralık ciroya ulaştığı kaydedildi

Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu, beraberinde ilçe belediye başkanı Mehmet Boyraz ile birlikte bakır ve ahşap işleme atölyelerini ziyaret ederek, atölyelerde işlenen ürünleri inceledi.

Kaymakam Gündoğdu, ilçede yaklaşık 25 çeşit maden bulunduğunu ve maden işlemeciliğine yönelik çalışmalar neticesinde bakır işlemeciliği ve ahşap işlemeciliği atölyesi üzerine yoğunlaştıklarını dile getirdi.

Bakır işlemeciliği ve ahşap işlemeciliği atölyesine ilçe halkının yoğun talep gösterdiğine işaret eden Kaymakam Hasan Gündoğdu, şunları söyledi: “Yaklaşık 50 bayan atölyelerde bakır ve ahşabı işleyerek üretim yapmaktadır. Bayanların 30 tanesi bakır işleme atölyesinde 20 tanesi de ahşap işleme atölyesinde çalışmaktadır. Atölyelerde işlenen ürünler piyasaya çıktı, atölyede üretim yapan bayanlar da üretim yaptıkları için mutlu. Atölyelerdeki ürünlerin satışından 150 bin liralık ciroya ulaşıldı. Bayanlar atölyelerde meslek öğrenmekte ve öğrendikleri meslek ile gelir elde ederek ailelerine katkı sağlamakta.”

Kaymakam Gündoğdu, atölyelerin yaklaşık bir yıldır faaliyette olduğunu söyleyerek gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti.

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz ise, bakır ve ahşap işleme atölyelerinin ilçe halkı için gelir getirici bir faaliyete dönüşmesinin ilçe halkı açısından memnuniyet verici bir gelişme olduğunu kaydetti. Başkan Boyraz, atölyelerde 50 bayanın istihdam edildiğini, bu istihdamın ilçe açısından önemli bir kazanç olduğunu kaydetti.

Kuluncak ilçesinin göç verdiğini anımsatan Boyraz, ilçede gelir getirici yeni iş kollarının açılmasıyla, ilçedeki göçün önüne geçileceğini söyledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426