banner417
banner444
19 Aralık 2014 Cuma 17:03
21 Okunma
Chp Yöneticilerinden Tmmob’ye Ziyaret
banner416
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “TMMOB’nin hak ve hukuk mücadelesinde hep yanlarındayız” dedi.

Parti yöneticileri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Türkiye Mimar Mühendisler Odası (TMMOB) Malatya İl Temsilciliği’ni ziyaret eden CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, her konuda TMMOB’nin yanında olduklarını bildirdi.

TMMOB Malatya İl Temsilcisi Erdal Yavaş, ziyaretten dolayı teşekkür ederek, torba yasasıyla ilgili çekincelerini dile getirdi.

Odaların bu dönemde baskı altında olduğunu ileri süren Yavaş, hükümetin çıkardığı bazı yasalara karşı çıktıklarını ifade edip, bu konuda destek veren CHP’ye teşekkür etti.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise, torba yasasında bazı konulara karşı çıkan sivil toplum kuruluşlarını hiçe sayan iktidarı eştirip, “Mimari ve mühendislik aşamasında yanlışlar yapılıyor. Piyasanın önünü açmak için hükümete öneriler sunan TMMOB muhatap alınmıyor. Yapılan düzenlemelerde, doğru düşünen ve kendi mesleki birikimini sunmak isteyenleri hiçe sayan hükümet, bu konuda önerileri göz önünde bulundurmuyor” ifadelerini kullandı.

Torba yasasında yapılan yanlışlıkları yargıya götürme durumunun da engellendiğini söyleyen Kiraz, "TMMOB’nin hak ve hukuk mücadelesinde hep yanlarındayız” şeklinde konuştu.

Bu tür kurumların özerk yapısının korunması gerektiğini bildiren Kiraz, "Sivil toplum kuruluşlarının yasal haklarının arttırılmasını öneriyoruz” dedi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426