banner417
banner444
28 Kasım 2014 Cuma 17:38
28 Okunma
Endonezya Heyetinden Tso’ya Ziyaret
banner416
Endonezya Doğu Kalimantan Eyaleti Vali Yardımcısı Muhammed Sabani ve beraberindeki heyet Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı hasan Hüseyin Erkoç’u ziyaret etti.

Ziyarette konuşan TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, “Dost ve kardeş ülke Endonezya heyetini Malatya’da ağırlamaktan dolayı memnunuz. Malatya’nın ekonomik, sosyal ve kültürel alt yapısını gördüler. İş dünyası olarak umut ediyoruzki Endonezya ile Malatya ticari ilişkiler noktasında ilişkilerini güçlendirsin. Malatya hem sanayi ve hem de tarım kenti olma özeliliği taşıyoruz. Değişik sektörlerde ihracat yapan bir konuma geldik. Farklı sektörleri bünyesinde barındıran Organize Sanayi Bölgelerine sahibiz. Bölgemizde huzur ve sükunetin sağlanması ile birlikte bölgenin hem Türkiye’nin hemde Malatya’nın ihracatı ciddi şekilde artacaktır” dedi.

Endonezya Doğu Kalimantan Eyaleti Vali Yardımcısı Muhammed Sabani, “Malatya’da kısa bir gezi yaptık. Özellikle Ticaret ve Sanayi Odası, asıl muhatabımız olan bir kurumdu. Çok daha ayrıntılı olarak görüşmek isterdik. Fakat programının kısa oluşu nedeniyle bu ziyaretimiz kısa kaldı. Nezaketiniz ve sıcak karşılamanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki seferlerde daha uzun zaman ayırarak ayrıntılı bir şekilde konuşmayı ve tartışmayı ümit ediyoruz. Şimdilik bir birimizden haberimiz oldu. Bir birimizi ancak tanıma fırsatı oldu. Özellikle kayısı bizim için farklı bir tat olarak karşımıza çıktı” şeklinde konuştu.

Erkoç, Endonezya Doğu Kalimantan Eyaleti Vali Yardımcısı Muhammed Sabani’ye kayısı hediye etti.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426