Erdal İnönü’nün Vefatının 7’nci Yılı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Erdal İnönü’yü dürüstlüğü ve beyefendiliğiyle hatırlayacağız” dedi.CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada,...

Erdal İnönü’nün Vefatının 7’nci Yılı

banner390
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Erdal İnönü’yü dürüstlüğü ve beyefendiliğiyle hatırlayacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, ‘’Sayın Erdal İnönü, fizik alanındaki başarılarının yanı sıra Türkiye’de bugüne kadarki siyasetçiler içerisinde de çok farklı bir yere sahipti. Mütevaziliği, dürüstlüğü, kibarlığı ve beyefendiliğiyle toplumun her kesiminin gönlünde yeri vardı. Aslan sosyal demokratların dürüst genel başkanıydı. En zor dönemlerde en önemli kararları alabilecek bir yapıya sahipti. Nitekim kendi isteğiyle genel başkanlık görevinden ayrılması da kolay kolay herkese nasip olmayacak bir karardı. Onu her zaman sevgi ve özlemle anacağız’’ şeklinde açıklamada bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.