banner417
25 Aralık 2014 Perşembe 15:33
16 Okunma
“fotoğraflarla İnönü Ve Malatya” Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı.
banner416
Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün ölümünün 41. yılı nedeniyle, Malatya Kültür Yaşam Derneği (MAKÜYAD) “Fotoğraflarla İnönü ve Malatya” konulu fotoğraf sergisi açtı.

Malatya Park AVM’de bugün açılan ve 2 Ocak tarihine kadar açık kalacak olan sergide, İnönü’nün Malatyalılarla ve Malatya’da çekilen 52 fotoğrafı yer alıyor.

Serginin açılışında MAKÜYAD adına konuşan Yaşar Karaaslan, “Geçmişi yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için düzenlediğimiz sergi, bir nostalji yaşatıyor. Rahmetli İsmet Paşamızın, Malatya ziyaretlerinde veya Malatya heyetinin Ankara’ya yaptığı ziyaretlerde dönemin kent yöneticilerinin yanı sıra vatandaşlarla çektirdiği ve bir hafta süreyle açık olacak sergimizde herkesi davet ediyoruz” dedi.

Malatya Park AVM Yönetim Kurulu Üyesi iş adamı Mehmet Kavuk ise, tarihe ışık tutma adına böyle organizelerin önemine temas ederek, sergiyi düzenleyenlere teşekkür etti. Kavuk , kendisinin de İsmet İnönü ile olan fotoğrafların sergide yer aldığını bildirdi.

Açılışa, vali yardımcısı Ömer Dağdeviren, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, Malatya İş Kadınları Derneği Başkanı Prof.Dr. Göknur Aktay, Malatya Araştırmaları Derneği Başkanı Kemal Deniz, MAKÜYAD üyeleri ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64