16 Ekim 2014 Perşembe 16:54
16 Okunma
Gıda Hazırlama Eğitimleri Başladı
Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte her evde gıdaların hazırlanması için kışlık hazırlık telaşı başlar. Bayanların kışlık hazırlığını en sağlıklı şekilde yapmaları için eğitimlere başlandı.

Yeşilyurt Konak Mahallesi ve Battalgazi İlçesi Orduzu Mahallesinde, Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde görevli Tarım Danışmanı olarak görev yapan Ziraat Mühendisleri Nagehan Kubat ve Sümeyra Yaşar tarafından organize edilen, Ev Ekonomisti Zehra Elbir’in hem teorik hem de pratik olarak verdiği eğitimler devam ediyor.

Konuyla ilgili bilgi veren İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “İlk eğitimin Yeşilyurt İlçesi Konak Mahallesinde yapılmasının ardından Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesiyle devam edildi. Bu hafta içerisinde Sütlüce Mahallesinde de eğitimlere devam edeceğiz. Bayanlarımızın kış için hazırlayacakları yiyeceklerin sağlıklı olarak yapılması ve saklanması konularında hem teorik, hem de pratik olarak bilgilendirme yapıyoruz. Talep edildiği takdirde ilimizin her yerinde konu uzmanlarımız tarafından eğitim vermeye hazırız” dedi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64