banner417
banner425
10 Kasım 2014 Pazartesi 10:40
27 Okunma
İnönü Genç Tema Üyelerine 2 Gün Eğitim Verildi
banner416
İnönü Genç TEMA üyelerine Malatya’da iki gün eğitim verildiği bildirildi.

İnönü Genç TEMA Topluluk Başkanı Hakan Yalçın, yaptığı açıklamada, “Hedef Kitlesi; 50 ilde çevre sorunları hakkında farkındalık kazanarak, bu sorunlarla mücadele yöntemleri ve yerel işbirlikleri konusunda eğitilmiş 2 bin 500 üniversiteli genç olan ‘Dünyayı Kurtaran Adım Projesi’nin ilk adımları İnönü Üniversitesinde atıldı. “Dünyayı Kurtaran Adım” projesi, çaresizliğimizi bir şeyleri değiştirme gücüne dönüştürüyor. Dünyayı Kurtaran Adım projesi ile gençlerin doğanın korunması ve geleceği konularında söz sahibi olmaları ve kendi yaşadıkları bölgedeki çevresel sorunlarla mücadele kapasitelerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Proje, Türkiye’nin seçilen 50 ilinde, 100 üniversite öğrencisini kapsamlı bir çevre eğitimi ve liderlik programına tabi tutuyor. Bu 100 genç, programda edindikleri bilgi ve becerileri, üniversitelerinde oluşturacakları 50 kişilik bir grup üniversite öğrencisine aktarıyor.

Gençler, programın sonunda kendi yaşadıkları illerdeki, yerel doğa sorunlarını farklı bir bakış açısıyla ele alıyorlar. Bunun ardından bu doğa sorunlarına çözüm olabilecek projeler oluşturmayı ve yerel katılımla hayata geçirmeyi hedefliyorlar. Aldıkları eğitimin içeriği, hem çevresel sorunları tespit etmekte ve bu sorunlarla mücadeleyi projelendirmekte, hem de projenin başarıya ulaşabilmesi için yerel kanalların nasıl kullanılacağı konusunda onlara rehberlik edecek” ifadelerini kullandı.

“Proje, 11-16 Mart 2014 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilen Eğitmen Eğitimi’ne İnönü Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu’nu temsilen katılan Hakan Yalçın ve Erdem Yalçın tarafından yürütülüyor” diyen İnönü Genç TEMA Topluluk Başkanı Hakan Yalçın, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ben ve Başkan Yardımcısı Erdem Yalçın tarafından “Adım Adım Projesi’ katılımcıları olan 73 kişiye, 5-6 Kasım günlerinde 2 gün süren eğitim verildi. İki günlük teorik eğitimden sonra açık alanda yapılması gereken ikinci bölümü Üniversite yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Açık alanda yapılan ‘Doğa Etkinliği’ne İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cemil Çelik ’in ziyareti ve Genç TEMA’larla sohbeti ayrı bir renk kattı. İnönü Genç TEMA’nın Yerleşke sahası içinde ‘Genç TEMA Ormanı Projesi’ konusundaki sözleri Genç TEMA’ları heyecanlandırdı ve mutlu etti.”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426