banner417
banner425
21 Kasım 2014 Cuma 10:25
40 Okunma
Malatya’da İlk Kez Migren Ameliyatı Yapıldı
banner416
Malatya’da ilk kez, Devlet Hastanesi’nde migren ameliyatı yapıldı.

İzmir’den Malatya’ya gelen 10 yıllık migren hastası Asuman Hanedar, Op. Dr. Çetin Duygu tarafından ameliyat edildi.

Malatya Devlet Hastanesi’nde bir ilk daha gerçekleştirildi. İzmir’den Malatya’ya gelen migren hastası Asuman Hanedar, ameliyat edildi. 2.5 saat süren ve kamera sistemi ile yapılan endoskopik migren ameliyatı Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Duygu tarafından gerçekleştirildi.

Doktor Duygu, yaptığı açıklamada, "İstanbul’ da bir çok ameliyat gerçekleştirdim. Bu ameliyatta başarı oranımız yüzde 85, 90 dır. Malatya’da da bir ilke imza attık” ifadelerini kullandı.

Duygu, "32 yaşında Asuman Hanedar isimli 10 yıllık migren hastası, en çok aç kalamamak, rüzgarlı havada yürüyememek ve ataklarından dolayı dışarı çıkamamaktan şikayetçi. Son yıllarda bilimin gelişmesi ve yeni teknolojiler ışığında geliştirilen yeni yöntemlerle çaresiz denen hastalıklara çözüm bulunabilmektedir” şeklinde konuştu.

Op. Dr. Çetin Duygu, Amerika’da 10 yıldır uygulanmakta olan Endoskopik Migren Ameliyatı ile ülkemizde migren hastalarını tedavi etmeye devam edeceğini, bu vesile ile Malatya’da ilklere imza atacaklarını sözlerine ekledi.

Başarılı geçen ameliyat sonrası ertesi gün taburcu olan hasta Asuman Hanedar ise, kronik migren hastaları için yeni bir yöntem olan Migren ameliyatının Malatya Devlet Hastanesi’nde yapılmasının kendisi için bir dönüm noktası olacağımı söyledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426