banner417
banner444
07 Kasım 2014 Cuma 09:22
24 Okunma
Malatya’da, İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği Kuruldu
banner416
Malatya’da, İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği, (İHACDER) kuruldu.

İHACDER Başkanı Kemal Turgut yaptığı açıklamada “Amacımız öncelikle Malatya’da faaliyet gösteren İnternet Haber siteleri ile kurumsal ya da kişisel olarak yayın yapan internet medyasını bir çatı altında toplamak, bu alanda çalışan gazetecileri bilgilendirmek ve internet gazeteciliğini mesleki bir uzmanlık dalı haline getirmek" dedi.

Derneğin bu kapsamda planladığı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Turgut “İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği (İHACDER) olarak, internet medyası yayıncılığının profesyonel standartlarını geliştirmek bu alanda Dünyada ve Türkiye’de ilerleyen teknolojiyi takip ederek üyelerimizin en hızlı ve verimli şekilde faydalanmasını sağlamak. Aynı zamanda internet medyası çalışanlarının basın mensubu kapsamında değerlendirilmesi için bu alanda çalışma yapan kurumlarla gerekli yasa ve yönetmeliklerin yürürlüğe girmesi yönünde yürütülen çalışmalara katkı sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır” diye konuştu.

Diğer yandan, Turgut, internet haberciliği konusunda çalışmalarda bulunan kişi veya kuruluşları İHACDER dernek mevzuatının ön gördüğü koşulları taşıyan yayıncıları üye olmaya davet etti. Derneğin önümüzdeki günlerde başta Malatya olmak üzere farklı illerde şube ve temsilcilikler açma çalışmalarına hız verdiği iletildi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426