banner417
banner425
25 Ekim 2014 Cumartesi 11:40
31 Okunma
Masiad’da Borgip Projesi’nin Tanıtım Toplantısı Yapıldı
banner416
Malatya Sanayici İş Adamları Derneği (MASİAD) Malatya Şubesi tarafından Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) ile ilgili tanıtım toplantısı yaptı.

Dernek binasında gerçekleştirilen toplantı öncesinde konuşan MASİAD Malatya Şube Başkanı İbrahim Güngör, Batı’daki yatırımcılar ile Doğu’daki yatırımcıların müştereken girişimlerde bulunup, yatırım yapmalarını sağlamak amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini ifade etti.

Güngör, BORGİP projesinin değerlendirmesini en iyi şekilde yapmak amacıyla bir araya geldiklerini de sözlerine ekledi.

Toplantıda daha sonra Fırat Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Genel Sekreteri Birsen Balbay, Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi hakkında iş adamlarına detaylı bilgiler verdi.

Balbay, "Projenin amacı, ülke içinde, farklı bölgelerde yer alan şirketlerimizin işbirliğini sağlamak,doğu ve güneydoğu illerimizde yatırımların artması, hızlanması için katkı sağlamaktır.Böylelikle batı illerde yer alan yatırımcıların, bilimsel bir analizle seçilmiş sektör veya sektörlerde doğu, güneydoğu illerimizdeki firmalarımızla işbirliği yapmaları ve yatırım yapabilmeleri konularında, kolaylaştırıcılık sağlanması amacıyla bir mekanizmanın kurulması hedeflenmektedir" diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426