Mazlumder’den 28 Şubat Beklentisi

Mazlum Der Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Aksoy, “2015’in 28 Şubatı, 28 Şubat mağdurlarına müjdelerin verildiği bir yıl olmalı” dedi.Aksoy, dernek binasında yaptığı basın açıklamasında, “Yakup Köse, 28 Şubat’ın...

Mazlumder’den 28 Şubat Beklentisi

banner390
Mazlum Der Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Aksoy, “2015’in 28 Şubatı, 28 Şubat mağdurlarına müjdelerin verildiği bir yıl olmalı” dedi.

Aksoy, dernek binasında yaptığı basın açıklamasında, “Yakup Köse, 28 Şubat’ın uygulayıcılarının zulmüne uğramış, daha çocuk denecek yaşta örgüt üyeliği ile suçlanarak idama mahkum edilmişti. 28 Şubatın kurgulayıcıları yargı ayağını da organize ederek, Batı Çalışma Gurubu’yla buralarda brifing ile ayar çekmişlerdi” ifadelerini kullandı.

“Nice Yakup Köse’lerin hayatı karardı. Nurettin Kayan aynı senaryoyla içeri alındı. Kullanmak ve kullandırmak için dosyalar rafa kaldırılıyor ve zamanı gelince insanların hayatını karartmak için kullanılıyor. Mevcut iktidara sesleniyoruz, yeter artık! Bu ülkeye de saygın bir adalet, güvenilir bir yargı, tarafsız, işini yapan, emniyet sahiplerinin taleplerine kulak veren, kamu kurumları tesis etmenin zamanı gelmedi mi? “ diye Soran Aksoy, daha sonra özetle şunları belirtti:

“Talebimiz, 2015’in 28 Şubatı, 28 Şubat mağdurlarına müjdelerin verildiği bir yıl olmalı. Ceza evlerinde yatan mağdurlar biran önce bırakılmalı ve zulmün son bulmalıdır.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.