banner417
banner425
09 Kasım 2014 Pazar 16:10
24 Okunma
Mesob’dan Malatya Vergi Dairesi’ne Ziyaret
banner416
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ve esnaf odası başkanları, toplu olarak Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz’ı ziyaret etti.

Ziyarette Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ramazan Bozkurt da bulunurken, Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, sivil toplum kuruluşları ile her zaman işbirliği içinde olacaklarını belirterek, “Neticede hepimizin görevi Türkiye’mizi ve devletimizi daha üst seviyelere çıkartmaktır. Hepimizin amacı bu” dedi.

MESOB Başkanı Şevket Keskin ise, Poyraz’a Malatya’daki yeni görevinden dolayı başarılar dileyerek, “Malatya’da birlik ve beraberlik içinde çalışacağımıza ben eminim. Malatya’da sivil toplum kuruluşları ve resmi kurumlar arasında, siyasetçilerimiz arasında çok güzel bir diyalog ortamı var. Siz görevinizi yapacaksınız, biz görevimizi yapacağız. Esnaf ve sanatkar, asla ‘Devletin malı deniz’ anlayışında değildir. Bizim için ‘devletin malı yetim hakkıdır’ düşüncesindeyiz. Çocuğumuzun nafakasını keseriz, ilkin vergimizi gider yatırırız. Asla ve asla devletin vergisi bugüne kadar esnafta kalmamıştır. Çünkü Ahilik kültüründen gelen bir geleneğimiz var, inancımız var” diye konuştu.

Keskin, son yapılan düzenlemede vergisini ödemeyenlere imkanlar getirildiğini, ancak her zaman vergisini zamanında verenler için de bir düzenleme ve indirim yapılması gerektiğini ifade etti.

ESKKK Başkanı Ali Evren ise, son yapılan düzenlemelerden dolayı esnafların sıkıntılı olduğunu belirterek, bu gibi düzenlemeleri esnafı da memnun edecek şekilde yapılmasını istediklerini kaydetti.

Ziyarette oda başkanları ve Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz bir süre sohbet etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426