banner417
banner444
03 Kasım 2014 Pazartesi 10:32
52 Okunma
Mttb Yazarlık Okulu Çalışmalarına Başladı
banner416
Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya Şubesi, yazarlık okulu çalışmalarına başladı.

Milli Türk Talebe Birliği Üniversite komisyonu tarafından başlatılan Yazarlık Okulu etkinliği Malatyalı yazar Adil Akkoyunlu’nun katılımıyla ilk programını gerçekleştirdi.

MTTB Malatya Şubesi dernek binasında gerçekleştirilen programa çok sayıda katılım sağlandı. Lise ve Üniversite öğrencilerinin yoğunlukla katıldığı programa, vatandaşlarda ilgi gösterdi.

Programın açılışında konuşan MTTB Malatya şubesi İl Başkan Yardımcısı Mehmet Sağdıç, "Üniversite komisyonumuz tarafından başlatılan bu projeye sonuna kadar destek veriyoruz. Artık yazarlar eskisi gibi yetişmiyor. Vatana ve millete hizmet edecek kaliteli yazarların yeniden çıkması için böyle çalışmalara ihtiyacımız var. Biz MTTB Malatya şubesi olarak bu konuda bir adım attık Allah’ın izniyle başarıya ulaşmak istiyoruz" dedi.

Halka açık bir şekilde başlatılan proje, 15 günde bir dernek binasında gerçekleştirilecek toplantılarla sürecek. Planlamalar dahilinde en azından bir yıl kadar sürmesi beklenen program sonunda başarılı olacak yazarlarla bir yazarlık zirvesi düzenlenecek.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426