banner417
banner425
21 Aralık 2014 Pazar 14:11
24 Okunma
Neşet Ertaş Konserle Anıldı
banner416
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Türk Halk Müziği (THM) Korosu, 5. büyük konserini ünlü halk ozanı Neşet Ertaş anısına düzenledi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda verilen konser yoğun ilgi gördü. Konsere, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı İsmail Nacar, şube müdürleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Şef Yaşar Büyükyolcu’nun yönetiminde icra edilen konserde, Bozkırın Tezenesi olarak bilinen halk ozanı Neşet Ertaş’ın türküleri seslendirildi. Orçun Akgün’ün sürpriz yaparak konuk sanatçı olarak Gönül Dağı’nı seslendirdiği konserde, Malatya Müzisyen Eğitimciler Derneği Başkanı Mehmet Balkış da koroya çiçek sundu. Merhum Ertaş’ın 18 eserinin seslendirildiği konser programı sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Şef Yaşar Büyükyolcu’ya çiçek takdim etti.

Konser programında, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın takdim yazısıyla konsere özel hazırlanan ve seslendirilen eserlerin yer aldığı kitapçık da katılımcılara hediye edildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426