Öğrenciler Nasıl Öğrendiklerini Öğrendi

Öğrenciler, görsel, işitsel ve kinestetik/dokunsal öğrenme ile nasıl öğrendiklerini öğrendi.TED Malatya Koleji tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Okulumuz Ortaokul Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi çalışmaları...

Öğrenciler Nasıl Öğrendiklerini  Öğrendi

Öğrenciler, görsel, işitsel ve kinestetik/dokunsal öğrenme ile nasıl öğrendiklerini öğrendi.

TED Malatya Koleji tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Okulumuz Ortaokul Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi çalışmaları doğrultusunda, 5. ve 6.sınıflara sınıflara yönelik “Öğrenme Stilleri Envanteri” sonuçları öğrencilerle paylaşılarak konu ile ilgili bilgilendirme semineri Rehber Öğretmenimiz Şeyma Köse tarafından gerçekleştirildi.

Seminerle öğrencilerimiz görsel, işitsel ve kinestetik/dokunsal öğrenme ile ilgili bilgi alırken, akıllarına takılan sorulara cevap bulma şansını yakaladılar.

Verilen seminer ile öğrencilerimizin derse ilgi ve tutumlarının, motivasyonlarının olumlu yönde etkileneceği, dolayısıyla akademik başarılarının artacağını amaçlandı.Aynı zamanda envanter sonucuyla öğretmenlerimize de ders işlenişinde ve proje-performans ödevi verilirken, her öğrenciye göre izleyecekleri yol ve yöntem konusunda da ışık tutması adına bilgilendirme yapıldı” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.