banner417
24 Aralık 2014 Çarşamba 14:27
25 Okunma
Sağlık Çalışanlarına Şiddet Uygulanması
banner416
Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların 6 ay boyunca SGK imkanlarından yararlanmaması ve sağlık harcamalarını cebinden karşılamasını Sağlık Sen Genel Merkezi olarak Çalışma Bakanlığına önerdiklerini bildirdi.

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada,

“Son dönemlerde sağlık çalışanlarına yönelik yaşanan şiddet olayları ürkütücü boyutlara ulaştı. O el hem canını teslim edecek kadar güvendiği hekimine, ebe, hemşire ve sağlık çalışanına, hem de kendini yetiştiren anneye, beraber büyüdüğü kardeşe, hayatta beraber yürüdüğü eşe, gözünün bebeği çocuğuna kalkmıştır. Türkiye’nin bir başka gerçeği olan ‘sağlıkçıya şiddet’ konusunda rakamlar umut vermiyor. Sağlık çalışanına şiddet, insana şiddet! Her iki davranışın da altında cehalet, insan sevgisinde eksiklik, bencillik, kaba güç kullanma eğilimi ve ilkellik yatar” ifadelerini kullandı.

“Hekimine, ebe, hemşire ve sağlık çalışanına saldırırken bütün değerlerini yıkmıştır. O el hem canını teslim edecek kadar güvendiği hekimine, hemşiresine, ebesine, sağlık çalışanına hem de kendini yetiştiren anneye, beraber büyüdüğü kız kardeşe, hayatta beraber yürüdüğü eşe, gözünün bebeği çocuğuna kalkmıştır. Meslektaşlarımızın maruz kaldığı bu affedilemez cehalet saldırılarını kınıyor, hizmet vermek için gençliğimizi, anne babalığımızı feda ettiğimiz halkımızın, sağduyusunu tekrar kazanmasını diliyorum” diyen Bingöl, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların 6 ay boyunca SGK imkanlarından yararlanmaması ve sağlık harcamalarını cebinden karşılamasını Sağlık Sen Genel Merkezi olarak Çalışma Bakanlığına önerdiklerini bildirdi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64