banner417
banner425
26 Kasım 2014 Çarşamba 14:27
30 Okunma
Sokak Köpekleri İçin Çalışma Başlatıldı
banner416
Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ilk etapta 6 ilçeyi kapsayan “Sahipsiz Sokak Hayvanlarını Kısırlaştır, Aşıla, Yerinde Yaşat” projesine start verildi. Mobil Kısırlaştırma Aracı’yla yapılan çalışma kapsamında toplam 6 ilçede 650 sokak köpeğinin kısırlaştırılıp aşılanması hedefleniyor.

Darende İlçesinde başlatılan projeyle ilgili bilgi veren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Veteriner Şube Müdürü Sami Altaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın talimatlarıyla ilçelerde sokak hayvanları ile ilgili çalışma başlattık” dedi.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereklerine göre işlem yaptıklarını kaydeden Altaş, “Tespit ettiğimiz sokak hayvanları ile ilgili sorunu olan 6 ilçemizde bu çalışmayı hizmet alımı şeklinde yapmaktayız. Yetkili firma bu hayvanları toplayıp kısırlaştırıyor, kuduz aşılarını yapıyor ve işaretleyip, kulak küpelerini takarak tekrar alındıkları ortama bırakıyor. Bu çalışmamız 650 sokak hayvanı için yapılmaktadır” açıklamasında bulundu.

Projeyle ilgili olarak teşekkürlerini dile getiren Darende Belediye Başkan Vekili Durmuş Doğan, “Sahipsiz Sokak Hayvanlarını Kısırlaştır, Aşıla, Yerinde Yaşat projesine Darende Belediyesi olarak destek veriyoruz. Sokak hayvanlarının kimseye zarar vermemesi için yapılan bir çalışma. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır olmak üzere projeye emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426