banner417
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:32
8 Okunma
Vali Süleyman Kamçı Jandarma Komutanlığı Ve Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Etti
banner416
Malatya Valisi Süleyman Kamçı, İl Jandarma Komutanlığını ardından da İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

İl Jandarma Komutanlığında Kurmay Albay Hasan Aksoy ve hazır bulunan İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından karşılanan Vali Kamçı, Şeref Kıtasını selamladıktan sonra Şeref Defterini de imzaladı.

Vali Kamçı kendisine verilen brifingin ardından yeni oluşturulan Harekat Merkezi’nde de incelemelerde bulunarak merkez hakkında bilgi aldı. Brifing de Jandarmanın görevinin adli, mülki, askeri ve diğer görevleri ifa etmek suretiyle asayişi sağlamak olduğu belirtilerek, sorumluluk alanında meydana gelen görevleri kapsamındaki olaylar hakkında da bilgiler verildi.

“156 Jandarma İmdat” telefonlarının tamamının yeni oluşturulan Harekat Merkezi’ne yönlendirildiği, bütün ihbar ve şikayetler Harekat Merkezi’nde toplanarak Olay Yeri İnceleme ve İstihbarat Timleri ile İlçe Jandarma Komutanlıkları ve Jandarma Karakol Komutanlıklarının olaylara daha etkili müdahale etmelerinin sağlandığı dile getirildi. Böylelikle vatandaşın jandarmaya olan güven duygusunun arttığı, ihbar ve şikayetlerin doğruluk oranının yükseldiği belirtilerek Merkezde Haber Bilgi alışverişinin yanı sıra Kimlik sorgulama, Araç Sorgulama ve Plaka Tanımlama Sistemlerinin yer aldığı bildirildi. Uygulamalı olarak da bir araç plakası kontrol edilerek geçmiş tarih de o aracın hangi güzergahları takip ettiği ile hareket tarih ve saat bilgileri sorgulandı.

İl Jandarma Komutanlığı ziyaretinin ardından İl Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret eden Vali Kamçı burada da İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve Emniyet Müdür Yardımcıları tarafından karşılandı.

Kamçı, Emniyet Müdürlüğü Şeref Defterini imzalayıp Emniyet Müdürü Urhal ve Yardımcıları ile görüştükten sonra toplantı salonuna geçerek burada Emniyet Müdürlüğünün faaliyetleri, birimleri ve personeli hakkında brifing aldı.

Vali Kamçı, brifing sonrası Müdür Urhal ve personele teşekkür edip çalışmalarında başarılarak dileyerek Emniyet Müdürlüğünden ayrıldı.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64