banner414
04 Aralık 2014 Perşembe 15:28
16 Okunma
Yeni Yargı Ve İç Güvenlik Paketi Eleştirisi
Malatya Barosu Başkanı Enver Han, “Yeni yargı ve iç güvenlik paketinde doğrudur dediğimiz maddeler var, çekince koyduğumuz maddeler var” dedi.

Baro’da yaptığı basın açıklamasında, yeni yargı ve iç güvenlik paketini değerlendiren Barosu Başkanı Enver Han,” Yeni yargı ve iç güvenlik paketinde doğrudur dediğimiz maddeler var, çekince koyduğumuz maddeler var. Öncelikle adli yıl açılış törenlerinin kaldırılıyor olmasına karşıyız. Adli yıl açılış törenlerinin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ceza muhakemeleri kanununda kuvvetli suç şüphesi ve makul suç şüphesi konularının getirildiğini söyleyen Enver Han, “Yeni değişiklikle birlikte makul suç şüphesi ibaresi neye göre kullanılacak. Endişeliyiz” dedi.

“Kanun koyucunun yasalaşan maddenin değiştirilmesini, kuvvetli suç şeklinde yasalaşmasını talep etmekteyiz” diyen Han, “Yeni düzenlemeyle birlikte kıdemi 5 yıl olan avukatlarımız hakim ve savcı kadrosuna alınması noktasında Adalet Bakanlığı’nın görüş değiştirdiğini görmekteyiz. Malatya barosu olarak bu görüşü sonuna kadar destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64