Akhisar’da, Spor’da Güçlü Bir Gelecek Projesi

Manisa’nın Akhisar ilçesinde, Celal Bayar Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Meslek Yüksekokulu ve Akhisar Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü E veritabanı projesi devam ediyor.Aliağa ilçesinde, 7-10 yaş 6 bin 617 öğrencinin fiziksel ve motorik...

Akhisar’da, Spor’da Güçlü Bir Gelecek Projesi

banner390
Manisa’nın Akhisar ilçesinde, Celal Bayar Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Meslek Yüksekokulu ve Akhisar Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü E veritabanı projesi devam ediyor.

Aliağa ilçesinde, 7-10 yaş 6 bin 617 öğrencinin fiziksel ve motorik özelliklerini kapsayan E veritabanı oluşturulması projesi kapsamında bir program düzenlendi. Programda, Misak-ı Milli Ali Şefik İlkokulundan yaklaşık 300 öğrenciye Akhisar Belediye Spor Salonunda 10 kişilik uzman ekip eşliğinde yetenek testleri de yapıldı. Görevliler, valilere de yapılacak testler hakkında bilgi verdi. Yetkililer E veritabanı sayesinde, öğrencilerin hem fiziksel, hem de motorik özelliklerini sıralamaya koyarak, hangi spor dallarında daha yetenekli ve başarılı olabileceklerini önceden belirliyor. Ortaya çıkan sonuçlar ailelerle ve Akhisar Belediyesi ile paylaşılarak, çocukların başarılı oldukları dallara yönlendirilmesi amaçlanıyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.