banner417
banner425
26 Kasım 2014 Çarşamba 11:17
39 Okunma
Kula Esnaf Odası’ndan Kaliteli Eleman İstihdamı
banner416
Kula Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, Kula Hacı Ömer Özboyacı Teknik ve Meslek Lisesi Öğretmenleri ile bir araya gelerek, kaliteli eleman yetiştirilmesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Öğretmenlerin öğretmenler gününü de kutlayan Kula Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ayetkin Şadan, “Esnaf ve Sanatkârlık eğer küçük yaşlarda doğru öğretilirse, ileri ki zamanlarda büyük sanatkârlar doğacağına inanıyorum. Odamıza kayıtlı genç esnaf sayısı her geçen gün düşüyor. İlçemizde genç esnaf sayısı çok az. Yeni yetişen nesil de baba mesleğini eğitimini almadan sürdürme gayretinde. Oysaki bu mesleklerin eğitimlerini teknik ve meslek liselerinde alarak daha kaliteli esnaflık hizmeti verebilirler. Şu anda KOSGEB, Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve İŞKUR işbirliğinde genç girişimcilere kurs vereceğiz. Bu gençlerin sayısının artırılması ve kaliteli eleman yetiştirilmesi adına Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenlerimizin fikirlerine ve desteklerine ihtiyacımız var. Burada yetişen gençler ileri de bizlerin iş yerlerini gönül rahatlığıyla teslim edeceğimiz ve Kula’da yeni esnaf ve sanatkarları olacak” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kula Hacı Ömer Özboyacı Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin İzci ise, "Biz Teknik ve Meslek Lisesi olarak burada öğrencilerimize en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz. Okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimiz mezun olduklarında, eğitim aldıkları dalda en iyi şekilde yetişmiş, esnaf ve sanatkâr olmaya hazır birer birey oluyorlar. Elbette gün geçtikçe teknoloji gelişiyor ve şartlar değişiyor. Bu nedenle eski düzen esnaflık artık yerini daha çok teknolojiye dayalı bir sisteme yerini bırakıyor. Eğitimin önemi de bu alan da bir kez daha devreye giriyor” diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426