Kula’da Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Kula İlçe Müftülüğü tarafından bir dizi etkinliklerle kutlandı.Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl ülke genelinde kutlanan 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliği,...

Kula’da  Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

banner390
2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Kula İlçe Müftülüğü tarafından bir dizi etkinliklerle kutlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl ülke genelinde kutlanan 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliği, Kula Kapalı Spor Salonu’nda Kula İlçe Müftülüğü tarafından düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve Sarıgöz Camii Yatılı Kur’an Kursu Hocası Fatih Şentürk’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Kula İlçe Müftüsü Talat Özmet, bu yıl ’Cami ve Gençlik’ temasıyla kutlanacak haftada toplumun dinamikleri olan gençlerin işleneceğini belirtti. Geleceğin teminatı olan gençlerin fenni ilimlerin yanında manevi eğitimlerine de katkı sağlayacak olan ’Cami ve Gençlik’ konusunun uygulanmasını çok anlamlı bulduğunu kaydeden Özmet, “Milli ve manevi duyguların gençlere öğretilmesinde din görevlileri çok önemli bir misyonu yerine getirecek. Camiler sadece ibadethane değil, aynı zamanda sosyal hayatın içerisinde de yer alan eğitim ve kültürel hayatın çok canlı bir şekilde yaşandığı merkezlerdir” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.