Manisa’da Soba Satışları "yok" Denecek Kadar Az

Manisa’da doğalgaz kullanımının geçen yıllara oranla daha da yaygınlaşması, soba satışlarını iyice düşürdü. Geçen yıl 190 TL’ye alıcı bulan sobalar, bu yıl Manisa’da 120 TL’den satışa sunuldu.Manisa’da soba satıcıları...

Manisa’da Soba Satışları

banner390
Manisa’da doğalgaz kullanımının geçen yıllara oranla daha da yaygınlaşması, soba satışlarını iyice düşürdü. Geçen yıl 190 TL’ye alıcı bulan sobalar, bu yıl Manisa’da 120 TL’den satışa sunuldu.

Manisa’da soba satıcıları geçen yıllara oranla soba satışlarının düştüğünü bildirdi. Soba satıcılarından Ercan Öztatlıcı, doğalgaz kullanımının Manisa’da artmasından dolayı satışlarının yüzde 70 etkilendiğini ve sobaların sadece kenar mahallelerde oturan vatandaşlara satıldığını söyledi. Havaların soğumasına rağmen bekledikleri satışları gerçekleştiremediklerini kaydeden Öztatlıcı, “Manisa’da şuan kış mevsimi kapıya dayandı. Fakat halen daha siftah yapamadık. Geçen yıl sobaları 190 TL’ye satıyorduk. Bu sene ise 120 TL’ye satıyoruz. Yine soba kovası 10 TL iken, şuan yine 6 TL’ye satıyoruz. Doğalgaz kullanımı artıkça da fiyatlar daha da düşecek. Böyle giderse bizlerde işlerimizi değiştirme yoluna gideceğiz” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.