banner417
banner425
20 Ekim 2014 Pazartesi 15:28
23 Okunma
Yunusemre’den Pazar Esnafına Çöp Poşeti Uygulaması
banner416
Yunusemre Belediyesi pazar yerlerinde yeni bir uygulama başlatarak, daha temiz ve sağlıklı ortamda alışveriş için pazarcı esnafına çöp poşetleri dağıttı.

Pazar yerleri ve çevresinin daha temiz olmasını amaçlayan çöp poşeti uygulaması Muradiye’de başladı. Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan pazar, hafriyat ve temizlik denetleme ekibi ile Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan öncülüğündeki ekipler, sabahın erken saatlerinde tezgahlarını açan pazarcı esnafına çöp poşeti dağıttı. Pilot pazar yeri olarak seçilen Muradiye’de poşetleri kullanan esnaf, sebze ve meyvelerin satışı esnasında biriken çöpleri yere değil poşetlere attı. Pazar yerinde her zamankinden daha temiz ve düzenli bir görünüm oluştu. Çevreye gelişigüzel atılan çürümüş meyve ve sebze atıkları ile kabuklar çöp poşetlerinde biriktirildi. Muradiye pazar yerinde çöpleri poşetlere dolduran esnaflar, belediye görevlilerinin işini kolaylaştırdı. Akşam saatlerinde poşetleri toplayan Yunusemre Belediyesi görevlileri kısa sürede pazar yerinin temizliğini tamamladı. Pazar yeri çevresinde oturan vatandaşlar, daha önceden temizlik esnasında ortaya çıkan kötü koku ve gürültü nedeniyle rahatsız olduklarını ancak bu kez temizliğin kısa sürede tamamlanması nedeniyle memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, hedeflerinin daha temiz pazar yerleri olduğunu söyledi. Uygulamanın zamanla oturdukça pazarcı esnafının da rahatlayacağını ifade eden Çerçi, “Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Sayın Halim Şener ile sık sık görüşüyoruz. Şuan ilçemiz sınırları içindeki mevcut pazar yerlerinin yetersiz olduğunun farkındayız. Modern pazar yerleri inşa etmeliyiz. Hem pazarcı esnafı hem de vatandaşlarımız buna layıktır. Projelerimiz, düşüncelerimiz var. Yunusemre’yi örnek pazar yerlerine sahip bir ilçe haline getirmeyi hayal ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426