banner417
banner425
20 Aralık 2014 Cumartesi 12:29
41 Okunma
Mardin’de Tarih Sohbetleri
banner416
Mardin’de düzenlenen tarih sohbetlerinin konuğu olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilim Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar, Cristopher Columbus’un öncesi Müslüman coğrafyacıların dünyaya bakışları ve İslamiyet tarihinde yapılan haritalar ile ilgili bilgiler verdi.

Mardin Valiliği tarafından düzenlenen tarih sohbetlerinin konuğu olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilim Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar, "Kolomb Öncesi Türk- İslam Haritacılığı" konulu bir sunum yaptı. Mardin Müzesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen programa Vali Mustafa Taşkesen, Vali Yardımcısı Ali Güldoğan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ve çok sayıda davetli katıldı. Bağlama ustası Erkan Çanakçı ile birlikte Müze Müdürü Nihat Erdoğan’ın ney eşliğinde vermiş olduğu resitalle beraber National Geographic fotoğrafçısı olan Samet Güler’in fotoğraflarından oluşan slayt sunumu ile başlayan programda Prof. Dr. Kaçar İslamiyet tarihinde çizilen haritalar ve vermiş olduğu mesajlar ile ilgili davetlilere bilgi verdi.

Vermiş olduğu bilgilerden dolayı Prof. Dr. Kaçar’a teşekkür eden Vali Taşkesen, farklı konularla ve farklı konuklarla Mardin’de Tarih Sohbetlerinin devam edeceğini belirterek tüm Mardinlilerin Tarih Sohbetlerine davetli olduklarını söyledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426