Ustad Genel Sekreteri Yıldız’dan Mescid-i Aksa Açıklaması

Mardin merkezli düşünce kuruluşu Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD) Genel Sekreteri Osman Yıldız, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya girmesini kınadıklarını açıkladı.Müslümanların ilk Kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın...

Ustad Genel Sekreteri Yıldız’dan Mescid-i Aksa Açıklaması

banner390
Mardin merkezli düşünce kuruluşu Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD) Genel Sekreteri Osman Yıldız, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya girmesini kınadıklarını açıkladı.

Müslümanların ilk Kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın İsrail askerlerince işgal edildiğini belirten Yıldız, İsrail’in 50 yıldır Ortadoğu’da kendi kuralını kendisinin belirlediğini ifade etti. Yıldız, "Savaş ve istilalarla Mescid-i Aksa’yı esaret altına alma girişimi, Yahudi düşüncesinin en önemli tezahürüdür. İnsanlık tarihine bakıldığında ibadethanelerin ne kadar kutsal sayıldığı görülecektir. Buna karşılık Siyonist İsrail askerlerinin Müslümanların en kutsal yerlerinden biri olan Mescid-i Aksa’nın içine postallarıyla girmiş, caminin içini tahrip etmiş ve dini kitapları yerlere nasıl atarak fütursuzca çiğnedikleri görülmüştür. İsrail’in yaptığı ve yapmaya çalıştığı bu soykırıma‘dur ve sona erdir denmelidir" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.